ANASAYFA HAKKIMIZDA KURS BİLGİLERİ ETKİNLİKLER İLETİŞİM  

     

      » BİZ KİMİZ

      » TARİHÇE

 

Tarihçe ;

Bursa 'daki İtalyan Kültür Derneği 1992 yılında kurulmuştur. İtalyan Kültür Merkezi Ankara ve İstanbul ile birlikte çalışır ve İtalyan Başkonsolosluğu 'na bağlıdır.

Bursa İtalyan Kültür Derneği 'nin çok önem verdiği ve önde gelen faaliyetlerinden biri de, Avrupa Konseyi Ortak Dil Kriterleri esas alınarak belirlenen, farklı seviyelerde sunulan, İtalyan Dili ve Kültürü kurslarını organize etmektir. Ayrıca İtalyan Dil Bilgisi Sertifikalandırma Sınavı olan C.E.L.I. sınavları için başvuracak olanların yönlendirmesini İstanbul veya Ankara İtalyan Kültür Merkezlerine yapmaktır.

Dernek ayrıca, yürürlükteki Kültürel Protokol çerçevesinde İtalyan Hükümeti tarafından verilen eğitim burslarının, İtalyan üniversiteleri, sanat akademileri, konservatuarlar ve pek çok özel okulun sunduğu bursların uygulamalarıyla da ilgilenir.

İtalyan Kültür Derneği, Bursa 'da şehir merkezinden kolaylıkla ulaşımı sağlanan, Çekirge-Kükürtlü Semti 'nde, Oulu Cadde, Başaran Sokak, Diniz 2 Apartmanı, No:2/1 numarada faaliyet göstermektedir.

Kurulmuş olduğu 1992 yılından bugüne kadar derneğin müdürlüğünü 7nci kez başkan seçilen Dr. Oya İzmirli yürütmektedir. Kendisi aynı zamanda Bursa 'da İtalya Fahri Konsolosluğu görevini de aynı tarihten itibaren sürdürmektedir.